Domov důchodců Český Dub p.o.
znak Český Dub
facebook video

Aktuality

10.5.2019   Svátek si chtějí užít, i osladit

Český Dub - Část pátečního dopoledne věnovali obyvatelé domova činorodé práci. Ke Svátku matek se rozhodli vlastnoručně připravit si něco dobrého na zub. Pomáhala jim část zaměstnanců, i dobrovolníci. Útulná společenská místnost voněla jako dobrá pekárna. Z šikovných rukou postupně do trouby putovalo množství koláčků, buchet, ale i slaných desertů. Vše, co se vyrobilo a upeklo, bylo rozdáno mezi obyvatele domova spravedlivým dílem.


   


9.5.2019   Zajeli si za teplem do Botanické

Liberec - Ve čtvrtek 9. května si zajela část obyvatel domova do nedalekého Liberce. S ohledem na spíše podzimní počasí byl cíl putování celkem logický. Botanická zahrada se svým tropickým klimatem. Zahrada nezklamala, výletníci obdivovali exotické rostliny i vodní živočichy. Cestou zpět domů nemohla chybět návštěva kavárny s dobrým občerstvením.   


7.5.2019   Děti přijely popřát k Svátku matek

Český Dub - V předstihu, v úterý 7. května, přijely do domova děti ze souboru Korálek. Důvod jejich přítomnosti byl prostý - oslava Svátku matek. Akci uspořádal domov ve spolupráci s Nadací Syner. Díky podpoře od Nadace mohl dostal každý obyvatel domova dárkový balíček. Děti z Korálku ve svém vystoupení zazpívaly známé lidovky, přednesly několik básní a říkadel. Na závěr předaly obyvatelům domova vlastnoručně vyrobená přáníčka.   


2.5.2019   Májový výlet ze zámku na zámek

Hrubá Skála - V druhý májový den se část obyvatel vydala na výlet, jednalo se o klienty ze třetího oddělení, kteří v doprovodu pracovnic domova navštívili areál zámku Hrubá Skála v Českém ráji. Symbolicky se tak jednalo o cestu ze zámku na zámek. Počasí výletování v posledních dnech spíše nepřející nakonec ukázala svoji přívětivější tvář. Teplo sice příliš nebylo, ale nepršelo.   


25.4.2019   Letní počasí lákalo k výletu

Bakov nad Jizerou - Část obyvatel domova se ve čtvrtek 25. dubna vypravila na výlet. Cílem byl Bakov nad Jizerou, přesněji tamní areál pro zahrádkáře. V centru pro zahrádkáře mohli výletnici obdivovat mnoho rostlin, okrasných i užitkových. Zajímavé byly i mnohé doplňky pro zvelebení zahrady. Na závěr byl čas i na drobné občerstvení.   


17.4.2019   V domově žijí ve znamení Velikonoc

Český Dub – Ve středu 17. dubna dopoledne oslavili v Domově důchodců Český Dub v předstihu Velikonoce. Postaraly se o to děti ze souboru Korálek. Nabídly seniorům své vystoupení složené z koled, písniček a hraných mikro scének. „Velikonoční vystoupení Korálku je dlouholetou tradicí, děti k nám přijíždějí v rámci naší spolupráce s Nadací Syner,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak doplnil, z finanční podpory Nadace nejsou hrazeny jen náklady spojené se samotným programem. „Z poskytnutého finančního daru zajišťujeme i dárkové balíčky pro všechny naše obyvatele.“ Dopolední program, který se odehrál před zcela zaplněným společenským sálem domova, měl velký úspěch. „Nejvíce mě potěšily koledy. Líbí se mi, jak jsou tak maličké děti šikovné. Nejen, že zpívají, ale ještě se doprovázejí na flétničky,“ pochvalovala si jedna z obyvatelek domova. Za Nadaci Syner přijela pozdravit obyvatele domova Iva Urbanová. „Jezdíme do domova několikrát ročně, ale vystoupení o Velikonocích mají vždy speciální atmosféru. Dnes nám k dobré náladě přálo i hezké opravdu jarní počasí,“ podotkla Urbanová. Na Velikonoce se připravují v domově vždy v předstihu. Letos se nejvíce práce udělalo v pondělí 8. dubna. V tento den se jedna ze společenských místností proměnila v improvizovanou dílnu. Klienti za podpory pracovnic a dobrovolníků se pustili do tvorby velikonoční výzdoby, malovala se vajíčka, pletli pomlázky a zhotovovala se slavnostní dekorace.   


21.3.2019   Josefovskou zábavou vítají příchod jara

Český Dub - Ve čtvrtek 21. března se v domově uskutečnila tradiční a oblíbená Josefovská zábava. Kromě poslechu známých písniček a tance přálo k dobré pohodě i nabízené občerstvení. Občerstvení si připravili den předem samotní klienti s podporou zaměstnanců domova a dobrovolných spolupracovníků. Šlo o zatím největší kulturní a společenskou akci letošního roku. Fotografie jsou k vidění v galeriích.   


9.3.2019   Zákaz návštěv je odvolán

Český Dub – S účinností od 9. března 2019 je v Domově důchodců Český Dub odvolán v únoru 2019 vyhlášený zákaz návštěv. Příbuzným a ani dalším blízkým osobám tak již nebude bránit v návštěvě obyvatel domova.
Důvodem odvolání zákazu je zlepšená epidemiologická situace v regionu. "Již jsme nechtěli dále omezovat kontakt našich klientů a jejich rodin. Víme, že to bylo velmi stresující pro všechny dotčené," uvedl Radim Pochop, ředitel domova důchodců.


   


4.2.2019   Zákaz má ochránit zdraví seniorů

Český Dub – S účinností k 5. únoru 2019 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv. Vedení domova tak reaguje na aktuální epidemiologickou situaci, na doporučení spolupracujících praktických lékařů a přihlíží k i k aktuálním informacím hygieniků.
„Zákaz návštěv je nepopulární opatření, které samozřejmě negativně ovlivňuje pohodu našich obyvatel. Přistupujeme k němu neradi a jen v nezbytných případech,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, opatření bylo přijato s cílem ochránit zdraví klientů. „Starší lidé jsou na podobná onemocnění citlivější a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. Není přehnané konstatování, že může jít i o ohrožení života,“ dodal Pochop. O zrušení dočasného zákazu bude veřejnost informována.
Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.   


31.1.2019   Soubor přijel zazpívat do domova

Český Dub - Pěvecký sbor Matylda a Tylda z Liberce zavítal ve čtvrtek 31. ledna do domova. Vystupující umělci udělali publiku radost pestrou nabídkou písniček. Došlo na songy z dílny dua Suchý a Šlitr a mnoho dalších. Všem přihlížejícím se vystoupení velmi líbilo.   


21.12.2018   Slavnostní večeří končí vánoční program

Český Dub – V pátek 21. prosince se v domově uskutečnila tradiční slavnostní večeře. Jednalo se o poslední bod letošního vánočního programu. Na večeři přicházejí vždy i příbuzní a přátelé obyvatel domova. Tentokrát jich bylo více než sto.   


13.12.2018   Děti přišly do domova zazpívat koledy

Český Dub – Ve čtvrtek 13. prosince přišly do domova děti z českodubské mateřské školy. Obyvatelům domova předvedly pestrý program laděný do vánoční tématiky. Přítomným seniorům se program velmi líbil a mladé umělce odměnili bouřlivým potleskem.   


12.12.2018   Korálek přivezl atmosféru Vánočních svátků

Český Dub – Pásmo sestavené z koled, scének a básniček představily ve středu 12. prosince v Domově důchodců Český Dub děti ze souboru Korálek. Jejich vystoupení bylo jednou z akcí Vánoční programové nabídky domova. Akce byla uspořádána ve spolupráci s Nadací Syner. "Korálek k nám jezdí několikrát ročně. Ale Vánoční vystoupení má vždy speciální atmosféru," uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak podotkl, obyvatelé se na dětské vystoupení vždy velmi těší. Díky podpoře od Nadace Syner bylo možné zorganizovat vystoupení dětí, ale obyvatelé domova se dočkali i předčasné nadílky. "Díky daru od nadace můžeme vždy klientům připravit i dárkové balíčky," podotkl ředitel domova. Nadace s domovem spolupracuje již řadu let. "Je pro nás potěšením, když můžeme pomoci zdejším obyvatelům a trošku jim zpříjemnit tento sváteční čas," řekla Iva Urbanová, jedna z hlavních tváří nadace, které se středeční akce osobně zúčastnila a přítomným obyvatelům popřál a krásné Vánoce.   


6.12.2018   Do domova přišel Mikuláš

Český Dub – Ve čtvrtek 6. prosince bylo v domově veselo. Konala se tradiční Mikulášská zábava, na kterou přišel i Mikuláš se svoji družinou. Mikuláš s doprovodem nejprve prošel celým domovem, pokoj od pokoje a svoji návštěvu zakončil příchodem do místnosti, kde se konala Mikulášská zábava. Na ní nechybělo bohaté občerstvení, které částečně vytvořili samotní obyvatelé domova.   


1.12.2018   Vnoučata opět rozdávají radost

Český Dub – Let letadlem, návštěva továrny Škoda Auto, výlet do Národního muzea v Praze, ale i nová televize či čtecí lupy. To jsou přání, se kterými se čtyři obyvatelky Domova důchodců Český Dub připojily k projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Přání byla zapsána na speciální web a během několika dnů se našli dárci, kteří se je zavázali splnit. Ježíškova vnoučata tak opět dozují, že s naší společností to vůbec není tak zlé, jak se nám mnozí často snaží namluvit. Naopak lidé chtějí a umějí pomáhat. Všem, kteří se do projektu zapojili, či ještě zapojí, velmi děkujeme.   


22.11.2018   Výročí republiky oslavili koncert

Český Dub - V letošním roce si připomínáme sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Jednou z akcí, která byla tomuto svátku věnována, byl i koncert, který se uskutečnil ve čtvrtek 22. listopadu. Se svým programem složeným z národních písní a klasiky přijelo duo tvořené sopranistkou Ivetou Hejdukovou a pianistou Vladimírem Kořánem.   


15.11.2018   Poslední taneční před zimní přestávkou

Český Dub – Ve čtvrtek 15 listopadu se uskutečnila poslední lekce taneční terapie v letošním roce. Tanečník, choreograf a režisér Petr Veleta do domova přijede znovu až na jaře. Poslední letošní lekce ale nebyla ve znamení smutku. Všichni, kteří tentokrát přišli, si užili více než hodinu zdravého pohybu a především dobré nálady, radosti a smíchu.   


25.10.2018   Písničkář prosvítil pošmourný den

Český Dub - Veselou náladu přineslo obyvatelům domova vystoupení písničkáře, který představil svůj program písních ze starých časů. Koncert proběhl ve velkém společenském sále domova 25. října. Posluchači si koncert užili. Muzikant, bývalý člen skupiny Šlapeto nejen zpíval, ale své vystoupení okořenil i vyprávěním mnoha veselých příběhů.   


18.10.2018   Odpoledne se veselili za zvuků hudby

Český Dub - Ve čtvrtek 18. října se v domově konala tradiční podzimní hudební veselice. Obyvatelům přijel zahrát pan Mádl z Turnova. Velký sál domova byl zcela zaplněn. K dobré náladě nepřispěla pouze hudební složka programu, k dispozici bylo i pestré občerstvení. Část sladkostí chutnala přítomným obzvlášť dobře, protože se dne předem podíleli na jejich výrobě.   


5.10.2018   V domově mají odvoleno

Český Dub – Dne 5. října hned krátce po zahájení voleb využila část obyvatel domova svoji šanci a dala hlas kandidátům do zastupitelstva města Český Dub. Sociální pracovníci i tentokrát zařídili, že část příslušné volební komise přišla s urnou přímo do domova. Volit tak mohl každý oprávněný volič, která projevil zájem.   


25.9.2018   Výlet ze zámku na zámek

Český Dub / Mnichovo Hradiště - V úterý 25. září se vypravila část obyvatel domova na další z pravidelných výletů. Tematicky by se dal tento výlet nazvat cesta ze zámku na zámek. Cílem totiž byl areál zámku v nedalekém Mnichově Hradišti. Výletníci si prošli areál zámku, především krásný park. Cestou zpět se pak zastavili na občerstvení v jedné z oblíbených restaurací.   


18.9.2018   Vyrazili si na výlet do lázní

Lázně Libverda - V úterý 18. září se část obyvatel vydala na další výlet. Cíl nebyl jeden, ale hned dva. Výprava se zastavila v Lázních Libverda a také v kostele v Hejnicích. V lázních výletníci obdivovali krásně opravený areál a samozřejmě nechyběla ani zastávka na občerstvení.   


15.9.2018   Zašli se podívat na oblíbenou výstavu zvířátek

Český Dub - V sobotu 15. září se část obyvatel domova vydala na výlet. Tentokrát se obešel bez automobilů, cílem totiž byl nedaleký areál zahrádkářů. V něm se konala tradiční výstava domácího zvířectva. Na tuto výstavku domácího zvířectva chodí obyvatelé domova každoročně a vždy je o tento výlet velký zájem.   


13.9.2018   Grilovačka na terase se povedla

Český Dub – Omamná vůně grilovaných klobás prosytila ve čtvrtek 13. září vzduch nad terasou navazující na hlavní budovu domova. Stále spíše letní počasí dotvořilo atmosféru k příjemnému posezení, kterého se účastnilo několik desítek obyvatel domova. Akce se podařila, na grilech opečená uzenina chutnala všem přítomným. Ti si poseděli na terase, popovídali si a zpět do svých pokojů se odebrali až v podvečer. Organizátorům akce spadl kámen ze srdce, po celou dobu měli strach z deště. Nakonec ale příroda ukázala svoji přívětivou tvář. Fotografie ze akce jsou k vidění v galerii.   


6.9.2018   Vnouče se proletělo balónem

Český Dub/Český ráj - Díky projektu Českého rozhlasu Jéžiškova vnoučata si paní Vlasta, jedna z obyvatelek domova, splnila svůj sen. Toužila se proletět balónem. V pátek 6. září se sen proměnil ve skutečnost. Paní Vlasta, která let balonem obdržela od jedné hodné dárkyně, se dočkala. Balón se vznesl z louky poblíž Mladějova v Českém ráji a trval zhruba dvě hodiny. „Už jsme nevěřila, že se mi to ještě někdy splní. Byl to úžasný zážitek,“ svěřila se po přistání šťastná seniorka. Fotografie ze letu jsou k vidění v galerii.   


27.7.2018   Dánský orchestr ohromil posluchače

Český Dub - Páteční odpoledne patřilo v domově opět kultuře. Tentokrát šlo o výjimečný zážitek, do Domova důchodců Český Dub přijel 27. července orchestr Skjern Salonorkester až z Dánska. Lze téměř na sto procent konstatovat, že hudebníci z tak vzdáleného místa v dosud nehráli."Vystoupení zprostředkovala paní Harriet Ludvigsen, jejíž kamarádka se do Dánska přestěhovala z Českého Dubu a doporučila nás, jako vhodné místo pro koncert," vysvětlil Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Orchestr je věren svému označení a vystupujících bylo celkem 24. Svůj set orchestr odehrál pod vedením dirigenta Flemminga Nordenhoffa. Ten se ve dvou skladbách zhostil i sólového zpěvu. Repertoár byl pestrý, zazněla například polka Škoda lásky v unikátním provedení – zpívaná v Dánštině. Místo bylo ale i pro písničku z tvorby slavné Abby. "Naším krédem je rozdávat radost. Hudbou se bavíme a chceme, aby stejný pocit měli i posluchači," upřesnil dirigent Nordenhoff. Koncert mělb obrovský úspěch, nadšené publikum vůbec nechtělo nechat hudebníky odejít. "Sám jsem se hudbě věnoval a musím říct, že se mi dnešní koncert opravdu líbil. Přece jen, kompletní orchestr, to je opravdu síla," pochvaloval si po koncertě pan Pavlů, jeden z obyvatel domova. Vystoupení v Českém Dubu bylo tečkou za pobytem orchestru v Česku. "Koncertů bylo více, například ve Velkém Meziříčí, Telči či Praze. Dnes se vracíme přespat do Prahy a zítra odjíždíme do Dánska. Návštěvu u Vás si celý orchestr pochvaluje, všichni hovoří o nesmírně přátelské, vstřícné atmosféře," uvedla Harriet Ludvigsen.Fotky z koncertu jsou v galerii.   


26.7.2018   Houslová pážata přijela zahrát do Dubu

Český Dub - Po roce se opět představili v domově mladí umělci, kteří v nedalekých Petrašovicích pobývají na letním hudebním táboře. Obyvatelům domova předvedli své dovednosti ve hře na housle. Ve čtvrtek 26. července dopoledne se velká společenská místnost domova opět dočasně proměnila v koncertní sál. Pod vedením své umělecké vedoucí a pedagožky Markéty Vybíralové se děti postupně střídaly ve svých sólech, část repertoáru odehrály společně. Odměnou za skvělý výkon byl závěrečný mohutný aplaus. Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


19.7.2018   Prožili příjemné odpoledne s Plechařinkou

Český Dub – Ve čtvrtek 19. července se terasa u Domova důchodců Český Dub dočasně proměnila v hudební open air arénu. Domov pro své obyvatele připravil hudební odpoledne, vystupujícím tělesem byla dechová hudba Plechařinka. "Celkem přišlo skoro sto návštěvníků. Jsme rádi, že si k nám našli cestu i lidé z města i okolí," řekl Radim Pochop, ředitel pořádajícího domova. Jak podotkl, organizátoři nepřipravili jen kulturní program. Myslelo se i na občerstvení. K dispozici byly koláče a další sladkosti, k zahnání žízně sloužilo nealko pivo a různé druhy limonád a minerálek. "K akci nás inspiroval loňský úspěch hudebního odpoledne. Tehdy jsme ho pořádali ve spolupráci s firmou Lukov, tentokrát bylo vše v naší režii. Velké poděkování patří zaměstnancům, bez jejichž nadšení a ochoty by akci nebylo možné uskutečnit," dodal Pochop. Vystoupením Plechařinky nabídka kulturních akcí pro obyvatele domova nekončí. Příští týden se uskuteční hned dvě vystoupení. Ve čtvrtek ppřivítají v domově mladé houslisty z Prahy, kteří poblíž domova pobývají na letním sousedění. V pátek pak přijede pěvecký sbor z Dánska, který aktuálně absolvuje své turné po České republice. Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


29.6.2018   Letní odpoledne prožili v Zákupech

Zákupy - Zámek Zákupy si pro svůj výlet vzala do hledáčku v pátek 29. června skupinka obyvatel domova. Konkrétně šlo o klienty čtvrtého oddělení. Cestovatelé se bez ohledu na možná až extrémně horký den vydali na cestu krátce po obědě. Po zhruba čtyřiceti minutách zaparkoval mikrobus na parkovišti poblíž zámku. Následovala prohlídka nádvoří a především krásný, nedávno zrenovovaný, park. Po procházce následoval přesun do nedaleké restaurace na občerstvení. Po jídle se výprava vydala zpět do Českého Dubu.
Fotky z výletu jsou k vidění v galerii.   


20.6.2018   Tančilo se horku navzdory

Český Dub – Ve středu 20. června přijel po čase do domova opět taneční mistr, choreograf a režisér Petr Veleta. Extrémnímu horku navzdory si jeho taneční terapii nenechalo ujít velké množství obyvatel domova. Logicky tvořily naprostou většinu tančících ženy. Lekce byla tentokrát obohacena o ukázky terapie smíchem. Znovu se potvrdilo, že ani upoutání na invalidní vozík nepředstavuje žádnou zásadní bariéru pro zapojení se do víru tance.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


15.6.2018   Z Mimoně si vezeme ocenění

Mimoň – Na pozvání kolegů z Domova důchodců Mimoň vyjela skupinka obyvatel domova v pátek 15. června na další ročník tamních sportovních her seniorů. Zastoupeno bylo více domovů seniorů z celého Libereckého kraje. Jednotlivé disciplíny byly zaměřeny především na procvičení paměti a jemné motoriky rukou. V nabité konkurenci jsme se neztratili, naopak jedna z našich závodnic se dostala mezi nejlepší a byla oceněna na závěrečném vyhlášení.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


14.6.2018   Přijali pozvání k návštěvě pivovaru

Vratislavice nad Nisou – V rámci charitativní akce Ježíškova vnoučata se 14. června část obyvatel domova podívala do pivovaru v nedalekých Vratislavicích nad Nisou. Původně o návštěvu projevila zájem jedna z obyvatelek domova, která v pivovaru pracovala po celou svoji profesní kariéru, několik desítek let. Zástupce pivovaru Pavel Regner na přání pozitivně reagoval a vstřícně nabídl, že návštěvníků může být samozřejmě i více. V horké středeční odpoledne přijela výprava z domova do Vratislavic, u brány pivovaru již čekal Pavel Regner, který byl po celou dobu exkurze pozorným a milým hostitelem - průvodcem. Tečkou za závěrem návštěvy byl přípitek pivem natočeným přímo z velkého ležáckého tanku.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


31.5.2018   Školáci zazpívali a zahráli obyvatelům domova

Český Dub – Ve čtvrtek 31. května se velká společenská místnost domova proměnila v dočasný divadelní sál. Ten opanovaly děti z místní základní školy. Ve svém programu spojily písničky, hrané scénky a básničky do pestrého pásma, které se líbilo všem přítomným seniorům, odměnou za předvedený výkon byl dlouhotrvající bouřlivý potlesk.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


23.5.2018   Sychrov návštěvníky okouzlil pohádkovou atmosférou

Sychrov – Do nedalekého Sychrova se ve středu 23. května vydala část obyvatel domova, tentokrát šlo o klienty služby domovy pro seniory. V krásném slunečném dni se návštěvníci prošli parkem, pokochali se stále krásnějším pohádkovým zámkem, který ne náhodou bývá dějištěm natáčení pohádek. Sladkou tečkou bylo posezení v zámecké cukrárně.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


22.5.2018   Děti z mateřinky přinesly do domova dobrou náladu

Český Dub – Děti z místní mateřské školy přišly v úterý 22. května do domova. Jejich návštěvy jsou již v podstatě fungující příjemnou tradicí. Mladí školáci představili svůj program, který byl opět pestrou směsí scének, písniček, básniček a říkadel.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


14.5.2018   Výlet odstartovali v oblíbené zmrzlinárně

Stráž pod Ralskem/Lázně Kundratice – V pondělí 14. května se skupinka obyvatel domova, jednalo se o zástupce čtvrtého oddělení, vydala na výlet. Prvním cílem bylo město Stráž pod Ralskem, konkrétně tamní vyhlášení zmrzlinárna. Z pestré nabídky doslova desítek nejrůznějších chutí si obyvatelé domova vybrali své favority a poklidu zahradního posezené hodovali. Po skončení hostiny následoval přesun do Lázní Kundratice. Tam došlo na procházku malebným areálem lázní a na závěr se cestovatelé přesunuli do restaurace, kde si dali dobrou večeři.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


11.5.2018   Pekli dobroty pro sebe, i pro své kolegy

Český Dub - V pátek 11. května se jedna ze společenských místností domova dočasně proměnila v cukrářskou manufakturu. V rámci denních aktivit se obyvatelé věnovali přípravě sladkého občerstvení. Do práce se s chutí zapojilo velké množství žen, ale nenechali se zahanbit ani mužští obyvatelé domova. Vůně sladkostí se ještě dlouho nesla celým domovem.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


10.5.2018   Pohodová grilovačka na terase potěšila

Český Dub – Venkovní terasa navazující na hlavní budovu domova se ve čtvrtek desátého května na chvilku proměnila v zahradní restauraci. Obyvatelé domova si zde odpoledne poseděli a za poslechu příjemné hudby pojedli něco grilovaných klobás, nechyběla nabídka chlazených nápojů. Celkovou atmosféru vyšperkovalo již téměř letní počasí.
Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


9.5.2018   Děti z Korálku popřály ke Dni matek

Český Dub - V předstihu si v domově ve středu 9. května připomenuli Svátek matek. Stejně jako v minulých letech byl ve spolupráci s Nadací SYNER klientům nabídnut kulturní program v podání dětského souboru Korálek, každý klient dostal malý dárek, ženám byly předány květiny. Krátce před desátou hodinou dopolední by velký společenský sál domova téměř zcela zaplněn, obyvatelé domova čekali na zahájení programu. „Jsme moc rádi, že jsme opět po čase u Vás v Českém Dubu. Chtěla bych Vám všem popřát především pevné zdraví, protože to je opravdu to nejcennější, co máme. Užijte si dnešní den a užívejte tyto krásné teplé jarní dny,“ uvedla na úvod Iva Urbanová z Nadace Syner. Program, kterým se děti z Korálku prezentovaly, měl u přihlížejících obyvatel domova velký úspěch. Důkazem pro toto tvrzení byl mohutný potlesk na závěr vystoupení. Hned po skončení programu se děti rozeběhly do publika a rozdaly přítomným perníková srdíčka, které pomáhaly vlastnoručně vyrobit. „Každý obyvatel dostane dárkový balíček s kosmetikou, pro všechny ženy máme připraveny květiny,“ doplnil Radim Pochop, ředitel domova důchodců. Jak podotkl, dary i drobné občerstvení byly uhrazeny z prostředků poskytnutých nadací. Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


7.5.2018   Po zimní přestávce pokračují taneční

Český Dub – Po zimní přestávce se v pondělí 7. května uskutečnila další lekce taneční terapie s tanečníkem a choreografem Petrem Veletou. Velký sál se opět zaplnil, obyvatelky a dokonce i někteří obyvatelé domova, se na oblíbené taneční velmi těšili a zima se jim zdála příliš dlouhá. Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


3.5.2018   Zasoutěžili si na Hamrovském kolotoči

Velké Hamry – Pět tříčlenných družstev složených z obyvatel domovů pro seniory zřizovaných Libereckým krajem změřilo ve středu třetího května své síly v soutěži nazvané Hamrovský kolotoč. Jak z názvu vyplývá, pořadatelem soutěže byl Domov důchodců Velké Hamry. Hamerští přizvali zástupce partnerských domovů z Rokytnice nad Jizerou, Vratislavic, Liberce – Františkova a z Českého Dubu. „ Přijeli jste si zasoutěžit, ale nejde opravdu o to, kdo bude první. Věřím, že společně prožijeme příjemný den,“ řekl na úvod setkání Čestmír Skrbek, ředitel pořádajícího domova. Soutěž byla rozdělena do dvou bloků. V prvním si aktéři prověřili své znalosti z dějin, kultury a společenského života. Ve druhém je čekalo překvapení, testem prošly čichové buňky. Každý tým si vylosoval pět lahviček, úkolem bylo uhodnout, z jakých potravin a pochutin pocházejí v nich uložené vonné esence. Soutěžní otázky potvrdily, že aktéři mají stále bystrou mysl, s většinou témat si hravě poradili. U hádání původu vůni byla pro změnu velká legrace. „Cože? On to nebyl česnek! To snad není možné,“ reagoval překvapeně jeden ze soutěžících. Po skončení klání přišel čas pro další překvapení. „Možná si říkáte, proč tu je připraven elektrický klavír. Máme totiž šikovného pana kuchaře, který vám zahraje a zazpívá. Během jeho produkce porota spočítá výsledky,“ vysvětlil Čestmír Skrbek. Hudební vložka měla velký úspěch a pak již přišel čas k závěrečnému vyhodnocení. Nejvíce bodů nasbíralo družstvo z Českého Dubu. Ocenění – sladký dort, diplom a pamětní placku s logem soutěže – dostali všichni soutěžící. Pak již následoval oběd, po kterém se přespolní vydali na cestu domů. „Chtěl bych pořadatelům velmi poděkovat. Program byl skvěle připraven a určitě se nejen našim klientům v Hamrech moc líbilo,“ řekl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Fotky z akce jsou k vidění v galerii.   


30.4.2018   Počasí láká k výletům

Liberec - Část obyvatel čtvrtého oddělení se v pondělí 30. dubna vypravila na výlet. Cílem bylo tentokrát centrum Liberce. K dobré náladě nahrávalo i krásné, prakticky letní, počasí. Výletníci si prohlédli centrum města, ale nenechali si ujít ani útroby nedalekého velkého obchodního centra. Po prohlídce Liberce se výprava vydala zpět do Českého Dubu, tečkou za pestrým programem byla večeře v restauraci na tamním náměstí. Fotky z výletu jsou k vidění v galerii.   


30.4.2018   Upozornění pro návštěvníky domova

Aktuálně probíhají práce související s instalací nového osobního výtahu u zadního vchodu do hlavní budovy domova. Prosíme návštěvy, ať využívají hlavní vchod a omlouváme se za dočasná omezení. Děkujeme za pochopení. Vedení DD Český Dub.


   


27.3.2018   V domově žijí oslovou Velikonoc, přijel i Korálek

Český Dub – Obyvatelé Domova důchodců Český Dub již týden žijí oslavou Velikonoc. V úterý 27. března se sešli ve společenském sále domova, kde se pustili do výroby velikonoční výzdoby, včetně malování kraslic a pletení pomlázek. Na pomlázky je specialistou Jaroslav Bernardt. "Jen pro děti z místní školy jsem jich letos vyrobil již přes dvacet kousků," pochlubil se obyvatel domova, který si i sám shání potřebné proutí.
Po zhotovení dekorací a výzdobě společných prostor domova se o den později obyvatelé mohli těšit na tradiční vystoupení dětského souboru Korálek. Akci domov pořádá každoročně s podporou Nadace Syner. Součástí středečního programu bylo pásmo koled, říkanek a básniček, ve kterých děti vzdaly hold velikonočním tradicím. Každý z obyvatel domova navíc dostal velký dárkový balíček. "Jsme rádi, když můžeme pomoci zpříjemnit svátky zdejším obyvatelům," uvedla Iva Urbanová z Nadace Syner, která se středečního setkání osobně zúčastnila.
Fotografie z akce jsou k vidění v galerii.   


27.3.2018   Pustili se do výroby sváteční výzdoby

Český Dub – V úterý 27. března se jeden ze společenských sálů domova změnil v malou manufakturu. Část obyvatel za podpory pracovnic domova se pustila do výroby velikonočních dekorací. Malovala se vajíčka, vyrobilo se několik desítek pomlázek.
Fotografie z akce jsou k vidění v galerii.   


22.3.2018   Na zábavě to pořádně roztočili

Český Dub – Ve čtvrtek 22. března se ve velkém společenském sále domova konala tradiční Josefovská zábava. Hostující hudebník hrál písničky, které svým záběrem musely udělat radost úplně každému. Kromě dobré muziky bylo k dispozici i občerstvení, jehož sladkou část den předem vyráběli samotní obyvatelé domova.
Fotografie z akce jsou k vidění v galerii.   


12.3.2018   Situace se zlepšuje, zákaz je odvolán

Český Dub – S účinností od 12. března je odvolán zákaz návštěv, který by v Domově důchodců platný od 31. ledna letošního roku. Příbuzným a blízkým již nic nebrání v kontaktu s obyvateli domova.
Vedení domova se rozhodlo nepopulární opatření zrušit na základě objektivních informací. „Poslední data epidemiologů jsou příznivější, stav se zvolna vrací k normálu. Poradili jsme se i s lékařkou, která poskytuje péči naprosté většině našich klientů,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Podle jeho slov, byl již nejvyšší čas. „Už to bylo opravdu dlouhé a obyvatelům bylo líto, že návštěvy k nim stále nemohou. Jsme moc rádi, že můžeme zákaz zrušit,“ dodal ředitel domova.
Zákaz návštěv je nepopulární opatření, ke kterému v domově přistupují v jen nezbytných případech. Opatření je přijímáno s cílem ochránit zdraví klientů. Starší lidé jsou citlivější, a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. O zrušení dočasného zákazu bude veřejnost informována, příbuzným budou rozeslány informativní SMS.
Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.


   


31.1.2018.   Zákaz má ochránit zdraví seniorů

Český Dub – S účinností k 31. lednu 2018 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv. Vedení domova tak reaguje na aktuální epidemiologickou situaci. Dle informací hygieniků nemocnost akutními respiračními infekcemi v uplynulém týdnu podle očekávání stoupla - v ČR o 18,3 %, v Libereckém kraji o 25 %. V  Libereckém kraji stoupla nemocnost ve všech okresech, nejvýznamněji v okrese Jablonec n/N a to o 63,4 %.
„Zákaz návštěv je nepopulární opatření, které samozřejmě negativně ovlivňuje pohodu našich obyvatel. Přistupujeme k němu v jen nezbytných případech. Vedle informací o vývoji nemocnosti v Libereckém kraji jsme přihlédli i k doporučení ošetřujícího lékaře,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, opatření bylo přijato s cílem ochránit zdraví klientů. „Starší lidé jsou na podobná onemocnění citlivější a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. Není přehnané konstatování, že může jít i o ohrožení života,“ dodal Pochop. O zrušení dočasného zákazu bude veřejnost informována.
Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.


   


Zobrazit celý archiv aktualit ...

  © 2017 Domov důchodců Český Dub p.o.   |   facebook