Domov důchodců Český Dub p.o.
znak Český Dub
facebook video

Aktuality

14.12.2022   Korálek přivezl atmosféru Vánočních svátků

Český Dub – Pásmo sestavené z koled, scének a básniček představily ve středu 14. prosince v Domově důchodců Český Dub děti ze souboru Korálek. Jejich vystoupení bylo jednou z akcí Vánoční programové nabídky domova. Akce byla uspořádána ve spolupráci s Nadací Syner.
„S ohledem na covidovou pandemii v minulých letech je dnešní den výjimečný tím, že se vracíme do normálních časů. Vánoční setkání s Korálkem má u nás mnohaletou tradici a je fajn, že po covidové pauze ji znovu obnovujeme,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak podotkl, velmi ho mrzí, že tentokrát nepřijela dobrá duše nadace Iva Urbanová. „Bohužel paní Urbanová je nemocná, takže jsme ji alespoň všichni na dálku popřáli co nejrychlejší uzdravení,“ dodal Pochop.
Vánoční setkání má vždy speciální atmosféru. Obyvatelé domova se na dětské vystoupení vždy velmi těší. Díky podpoře od Nadace Syner bylo možné zorganizovat vystoupení dětí, ale obyvatelé domova se dočkali i předčasné nadílky. „Díky daru od nadace můžeme vždy klientům připravit i dárkové balíčky,“ podotkl ředitel domova.
Spolupráci s nadací považují v domově za důležitou a přínosnou. Dlouholeté podpory si v Českém Dubu váží. „Dostává se nám pomoci i od jiných donátorů, ale kontinuální spolupráce s Nadací, trvající přes dvě desítky let, je svým způsobem opravdu unikátní,“ uzavřel Pochop.
Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

(rap)   


21.11.2022   Štědrovečerní večeře

objednávka Štědrovečerní večeře


   


31.10.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

aktualizujeme podmínky pro návštěvy v našem domově. S ohledem na vývoj situace s výskytem Covid pozitivních jsme se rozhodli, že již nebudeme vyžadovat od návštěv nošení roušek.

Pro návštěvy v našem domově, od 1. listopadu 2022 až do odvolání, platí následující:

Zároveň si Vás i nadále dovoluji poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19. Taktéž při jakýchkoliv příznacích běžné respirační choroby prosíme o preventivní nošení roušky.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

Krásné dny
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


05.09.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

aktualizujeme podmínky pro návštěvy v našem domově. S ohledem na vývoj situace s výskytem Covid pozitivních je pravděpodobné, že tato nemoc v Česku bude dlouhodobě a my se tomu chceme přizpůsobit tak, abychom co nejméně omezovali komfort našich klientů a jejich blízkých. Pokud se nestane nic mimořádného, nebudeme vydávat zákazy návštěv.

Pro návštěvy v našem domově, od 5. září 2022 až do odvolání, platí následující:

Zároveň si Vás i nadále dovoluji poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

Krásné dny
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


22.07.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

bohužel situace s výskytem Covid pozitivních v celém Česku se nadále zhoršuje, pozitivně testovaných i nemocných přibývá. Dne 21. července jsme obdrželi doporučení od Krajské hygienické stanice v Liberci. Toto doporučení nás nabádá k zavedení preventivních opatření.

Pro návštěvy v našem domově, od 23. července až do odvolání, platí následující:

Zároveň si Vás i nadále dovoluji poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19. Dále si dovoluji požádat, abyste po absolvování dovolené v zahraničí, zejména pokud jste se na ni přepravovali letecky či busem, minimálně pět dní po návratu počkali, než se na návštěvu svých blízkých do domova vydáte. S ohledem na příjemné počasí je ideální, pokud svého blízkého vezmete během návštěvy ven (nádvoří, terasa, park...).

V případě ubytování klienta na vícelůžkovém pokoji je vhodné návštěvu absolvovat ve společenských prostorech – personál každého oddělení Vám rád poradí kde.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

Krásné dny
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


12.07.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

nastal čas letních prázdnin, dovolených. Jednoduše řečeno velmi příjemné období v roce. Rád bych touto cestou připomenul platná pravidla návštěv v našem domově a dovolím si uvést pár doporučení – nikoliv nařízení či restrikcí. Zřejmě sledujete aktuální situaci a dostala se k Vám informace, že počty Covid pozitivních lidí opět stoupají. Rádi bychom Vaše blízké ochránili a věřím, že nám v této snaze budete nápomocni.

Pro návštěvy v našem domově stále platí následující:

Zároveň si Vás i nadále dovolujeme poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19.

Dále si dovoluji požádat, abyste po absolvování dovolené v zahraničí, zejména pokud jste se na ni přepravovali letecky či busem, minimálně pět dní po návratu počkali, než se na návštěvu svých blízkých do domova vydáte. S ohledem na příjemné počasí je ideální, pokud svého blízkého vezmete během návštěvy ven (nádvoří, terasa, park…). V případě ubytování klienta na vícelůžkovém pokoji je vhodné návštěvu absolvovat ve společenských prostorech – personál každého oddělení Vám rád poradí kde.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

Krásné dny
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


05.05.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

jsme velmi rádi, že se po dlouhých měsících vracíme do normálnějších časů. Vláda ČR minulý týden zrušila v podstatě všechna zbývající proticovidová opatření, tedy i restrikce platící pro pobytové zařízení sociálních služeb a zařízení zdravotnická.

Od 5. 5. 2022 tedy platí následující:

Zároveň si Vás i nadále dovolujeme poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

Krásné dny
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


04.05.2022   Den matek oslavili s Korálkem a v předstihu

Český Dub - V předstihu si v českodubském domově ve středu 4. 5. 2022 připomenuli Den matek. Stejně jako v minulosti byl ve spolupráci s Nadací SYNER klientům nabídnut kulturní program v podání dětského souboru Korálek, každý klient dostal malý dárek, ženám byly předány květiny. Po smutných covidových letech všichni aktéři uvítali návrat k původním tradicím, k normálním časům.

„Den matek považuji za krásný svátek a je správné, že si ho připomínáme. Matky si ho, za vše, co dělají pro své rodiny, zcela jistě zaslouží,“ uvedla na úvod představení Iva Urbanová z Nadace Syner. Jak dále podotkla, pro Nadaci je podpora seniorů jedním z hlavních smyslů existence. Program, kterým se děti z Korálku prezentovaly, měl u přihlížejících obyvatel domova velký úspěch. Důkazem pro toto tvrzení byl mohutný potlesk na závěr vystoupení.

Spolupráci s nadací považují v domově za důležitou a přínosnou. „Dlouholeté podpory si vážíme. Dostává se nám pomoci i od jiných donátorů, ale kontinuální spolupráce s Nadací je svým způsobem opravdu unikátní,“ řekl Radim Pochop, ředitel domova.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, svůj nový domov v něm nalezlo celkem sto seniorů a seniorek.   


13.04.2022   V domově žijí oslavou Velikonoc, přijel i Korálek

Český Dub – Po pauze, která kvůli covidové epidemii trvala dva roky, přijel 13. dubna do Domova důchodců Český Dub znovu dětský soubor Korálek. Děti představily svůj program plný písniček, koled, říkadel a scének. Program, který byl plně ve znamení Velikonoc. Akce se konala díky podpoře Nadace Syner.

„Věřím, že dneškem se znovu vracíme do normálních časů. Časů, kdy nebyl problém zvát k nám do domova nejrůznější vystupující,“ uvedl Radim Pochop, ředitel českodubského domova. Jak upozornil, i v době covidové nebyla dlouholetá spolupráce s nadací přerušena. „Sice jsme nemohli organizovat kulturní akce, ale nadace nám i v minulých letech poskytla několikrát věcné dary. Spolupráce si vážíme právě pro její mnohaletou kontinuitu,“ dodal Pochop.

Součástí středečního programu bylo nejen kulturní pásmo koled, říkanek a básniček, každý z obyvatel domova navíc dostal velký dárkový balíček, který byl pořízen z finančního daru nadace. „Jsme rádi, když můžeme pomoci zpříjemnit svátky zdejším obyvatelům. A dnešek je výjimečný tím, že jsme se vrátili po tak dlouhé pauze. Máme z toho opravdu radost,“ uvedla Iva Urbanová z Nadace Syner, která se středečního setkání osobně zúčastnila.

Domov důchodců je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, poskytuje služby seniorům a seniorkám z celého regionu.   


14.03.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů

reagujeme na rozhodnutí ministra zdravotnictví a s okamžitou platností rušíme naprostou většinu restriktivních opatření souvisejících s Covid 19. Toto se týká samozřejmě i pravidel dosud platných pro návštěvy v našem domově.
Od 14. 3. 2022 tedy platí následující:

Zároveň si Vás dovolujeme poprosit abyste, v případě, že se necítíte zdravotně zcela v pořádku, svoji návštěvu odložili, popřípadě použili samotest na Covid 19.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.
Krásné dny

Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


21.2.2022   Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů

informujeme Vás, že od 23. 2. 2022 obnovujeme v našem domově návštěvy. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci mají návštěvy svůj specifický režim.

Na základě mimořádného opatření Č. j.: MZDR 14597/2021-5/MIN/KAN ze 18.11.2021 platí následující pravidla pro návštěvy:

Stále trvá omezení návštěv.

Výjimku z omezení návštěv lze připustit, pokud navštěvující osoba:

 1. Nevykazuje příznaky onemocnění covid - 19 a vyjma dítěte do dovršení 12 let věku prokáže, že splňuje alespoň jednu s následujících podmínek:
 2. Absolvovala nejdéle před 72 hodinami před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test na přítomnost antigenu viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad vystavený laboratoří, odběrovým centrem, zdravotnickým zařízením, nebo sms zaslaný odběrovým místem a prokáže se občanským průkazem.
 3. Prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření MZČR a od prvního pozitivního RAT testu nebo RT-PCR testu neuplynulo více než 180 dní, o tomto doloží doklad vystavený praktickým lékařem nebo rozhodnutí KHS a prokáže se občanským průkazem
 4. Předloží národní certifikát nebo digitální EU COVID o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, přičemž údaje uvedené v certifikátech musí být ověřitelné dálkově přímo z písemného potvrzení, a od aplikace druhé dávky očkovací látky dle očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dnů (případně první u jednodávkového schématu), a předloží občanský průkaz k ověření totožnosti.
Pro všechny návštěvníky i nadále platí povinnost mít řádně nasazený na ústech i nosu respirátor třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.

Pro návštěvy jsou na každém oddělené domova vyhrazeny speciálně určené prostory, návštěvní místnosti. Návštěva má k dispozici 30 minut, platí poměr jeden klient – dvě osoby. Každý klient může mít jednu návštěvu (dvě osoby) v jeden den.

I nadále také trvá požadavek na předchozí rezervaci návštěvy (telefonicky u sociálních pracovnic 482362015, ve všední dny od 8 do 14 hodin) - prosím, respektujte jej a návštěvy dopředu hlaste. Návštěvní hodiny jsou každý den, včetně sobot a nedělí (o svátcích návštěvy organizovány nebudou), v době od 13.00 do 16.00 hodin.

Kapacita návštěv je omezena.

Návštěvník domova po vstupu do objektu kontaktuje personál daného oddělení, který bude tlumočit všechny potřebné informace. O víkendu bude v provozu recepce umístěná ve vstupních prostorách hlavního objektu domova čp. 39 (zámek).

Přejeme Vám hezký čas strávený s Vašimi blízkými.


Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


31.1.2022   Zákaz návštěv

S ohledem na aktuální situaci, kdy několik klientů našeho domova mělo dnes (31. 1. 2022) pozitivní test na Covid 19, jsme nuceni s okamžitou platností vyhlásit zákaz návštěv. S ohledem na platné předpisy a na platná doporučení věříme, že v optimálním případě budeme moci návštěvy obnovit v průběhu příštího týdne. Sledujte prosím náš web, a náš profil na síti facebook, kde budeme o situaci aktuálně informovat.

Děkujeme za pochopení a toleranci.

Hezké dny
Radim Pochop, ředitel DD


   


13.12.2021   Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,
informujeme Vás, že od 15. 12. 2021 obnovujeme v našem domově návštěvy. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci mají návštěvy svůj specifický režim.

Splnění podmínek nutných pro vstup návštěvy ke klientům našeho domova - je nutné prokázat jedním z následujících způsobů:
- Návštěvník se prokáže oficiálním potvrzením o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, test nesmí být starší 24 hodin.
- Návštěvník se prokáže oficiálním potvrzením o prodělání nemoci COVID-19 (od pozitivního testu uplynulo nejméně 14 dní při absenci příznaků, a ne více než 180 dnů),
- Návštěvník se prokáže oficiálním certifikátem o ukončeném cyklu očkování proti nemoci COVID-19 (alternativou k vytištěnému certifikátu je potvrzení v mobilní aplikaci Tečka). Od ukončení očkování zároveň neuběhla doba delší devíti měsíců.


Pro všechny návštěvníky i nadále platí povinnost mít řádně nasazený na ústech i nosu respirátor třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.
Pro návštěvy jsou na každém oddělené domova vyhrazeny speciálně určené prostory, návštěvní místnosti. Návštěva má k dispozici 30 minut, platí poměr jeden klient – dvě osoby. Každý klient může mít jednu návštěvu (dvě osoby) v jeden den.

I nadále také trvá požadavek na předchozí rezervaci návštěvy (telefonicky u sociálních pracovnic 482362015, ve všední dny od 8 do 14 hodin) - prosím, respektujte jej a návštěvy dopředu hlaste. Návštěvní hodiny jsou každý den, včetně sobot a nedělí (o svátcích návštěvy organizovány nebudou), v době od 13.00 do 16.00 hodin.

Kapacita návštěv je omezena.
Návštěvník domova po vstupu do objektu kontaktuje personál daného oddělení, který bude tlumočit všechny potřebné informace. O víkendu bude v provozu recepce umístěná ve vstupních prostorách hlavního objektu domova čp. 39 (zámek).

Přejeme Vám hezký čas strávený s Vašimi blízkými.
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


26.10.2021   Zákaz návštěv

Vážení rodinní příslušníci a blízcí klientů našeho domova,
Je nám to velmi líto a omlouváme se, nicméně Vás musíme informovat, že od 1. listopadu 2021 bude v našem domově vyhlášen zákaz návštěv. K tomu opatření přistupujeme s ohledem na zhoršující se pandemickou situaci v souvislosti s Covid 19 a rovněž na základě doporučení našeho zřizovatele – Libereckého kraje. V momentě, kdy se situace zlepší, návštěvy okamžitě obnovíme.

Děkujeme, že budete toto opatření respektovat. Vážíme si Vaší tolerance a trpělivosti.
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


6.9.2021   Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci a blízcí klientů našeho domova,
Od 8. 9. 2021 již není nutné se na návštěvu předem telefonicky objednávat. Ostatní pravidla (viz níže) jsou i nadále platná.
Návštěvy jsou povoleny pro osoby, které:

 1. absolvovaly nejpozději před 72 hodin POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a předloží o tom potvrzení. Máte možnost samotestování vlastní testovací sadou před pracovníky recepce, kteří ověří výsledek vašeho testu. Návštěvu je možno vykonat v případě předložení potvrzení od zaměstnavatele nebo školy o negativním výsledku testu.
 2. absolvovaly nejpozději před 7 dny PCR test s negativním výsledkem, a předloží o tom doklad.
 3. v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19, a doloží o tom doklad.
 4. doloží doklad o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od ukončeného očkování uplynulo více než 14 dní (ruší se pravidlo akceptující první vakcínu ve dvousložkovém schématu očkování, očkování musí být dokončeno!!!)
 5. Pro všechny návštěvníky i nadále platí povinnost mít řádně nasazený na ústech i nosu respirátor třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.
Připomínáme, že certifikát o očkovaní, absolvovaném testu nebo prodělané nemoci COVID-19 můžete získat na stránce https://ocko.uzis.cz/.
Vhodné je, v případě vlastnictví tzv. chytrého telefonu, stáhnout si aplikaci Tečka, která slouží, jako potvrzení prodělaného testu či očkování.
Děkujeme, že budete pravidla respektovat. Vážíme si Vaší tolerance a trpělivosti.

Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


7.7.2021   Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci a blízcí klientů našeho domova,
na základě rozhodnutí MZDR ČR ze dne 2. 7. 2021 se (mimo jiné) opět mění pravidla upravující režim návštěv v zařízeních pobytových sociálních služeb. Oznamujeme vám, že s platností od 9. 7. 2021 došlo ke změnám způsobu prokazování k povolení návštěv.
Návštěvy jsou povoleny pro osoby, které:

 1. absolvovaly nejpozději před 72 hodin POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a předloží o tom potvrzení. Máte možnost samotestování vlastní testovací sadou před pracovníky recepce, kteří ověří výsledek vašeho testu. Návštěvu je možno vykonat v případě předložení potvrzení od zaměstnavatele nebo školy o negativním výsledku testu.
 2. absolvovaly nejpozději před 7 dny PCR test s negativním výsledkem, a předloží o tom doklad.
 3. v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19, a doloží o tom doklad.
 4. doloží doklad o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od ukončeného očkování uplynulo více než 14 dní (ruší se pravidlo akceptující první vakcínu ve dvousložkovém schématu očkování, očkování musí být dokončeno!!!)
 5. Pro všechny návštěvníky i nadále platí povinnost mít řádně nasazený na ústech i nosu respirátor třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.
 6. I dále také trvá požadavek na předchozí rezervaci návštěvy (telefonicky u sociálních pracovnic 482362015) - prosím, respektujte jej a návštěvy dopředu hlaste. Návštěvní hodiny jsou i nyní každý den, včetně sobot a nedělí, v době od 14.00 do 16.00 hodin.
Připomínáme, že certifikát o očkovaní, absolvovaném testu nebo prodělané nemoci COVID-19 můžete získat na stránce https://ocko.uzis.cz/.
Děkujeme, že budete pravidla respektovat. Vážíme si Vaší tolerance a trpělivosti.

Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


9.6.2021   Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,
informujeme Vás, že od 8. 6. 2021 dochází ke změnám v prokazování splnění podmínek pro vstup návštěv.

Splnění podmínek nutných pro vstup návštěvy ke klientům našeho domova je nově nutné prokázat jedním z následujících způsobů:

Pro všechny návštěvníky i nadále platí povinnost mít řádně nasazený na ústech i nosu respirátor třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.

I dále také trvá požadavek na předchozí rezervaci návštěvy (telefonicky u sociálních pracovnic 482362015) - prosím, respektujte jej a návštěvy dopředu hlaste. Návštěvní hodiny jsou i nyní každý den, včetně sobot a nedělí, v době od 14.00 do 16.00 hodin.

V příloze přikládáme k nahlédnutí plné znění Mimořádného opatření MZ ze dne 7. 6. 2021.

Přejeme Vám hezký čas strávený s Vašimi blízkými.
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


25.5.2021   Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci,
Vážení blízcí našich klientů,
Vážení návštěvníci,

Vláda ČR přistoupila k dalšímu uvolnění pravidel v návaznosti na zlepšující se pandemickou situaci související Covio Tento fakt se promítá i do pravidel návštěv v našem domově. Tato aktualizovaná pravidla jsou platná okamžitě, tzn. k 25. 5. 2021.

Je možné, že pravidla budou postupně aktualizována. Proto prosím věnujte průběžně pozornost našim webovým stránkám, popřípadě našemu profilu na síti Facebook.

Pravidla návštěv

1/ Návštěvy budou umožněny denně od 14.00 do 16.00 hodin. Návštěva je umožněna pouze osobám, které se telefonicky předem objednají, a to minimálně s denním předstihem. Objednávky návštěv budou přijímat sociální pracovnice ve všední dny v čase od 8.00 do 11.00 hodin a od 13.00 do 14.30 hodin na telefonním čísle: 482 362 015.
2/ Návštěva je umožněna osobám, které se prokáží aktuálním negativním testem na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, dále osobám, které absolvovaly nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.
Od 25. 5. 2021 nově platí, že návštěvu může absolvovat i osoba, která prodělala v době 180 dnů přede dnem návštěvy onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad. Dále pak osoba, která byla očkována proti onemocnění COVID-19 a od aplikace první dávky uplynulo nejméně 22 dní (v případě jedno dávkového očkování nejméně 14 dní) a doloží o tom doklad. Osoba splňující tento požadavek může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá osobní ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu Na návštěvu přicházejí vždy pouze dvě osoby.
3/ Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna zapsat se do knihy návštěv a dodržet maximální 60 ti minutový čas návštěvy.
4/ Pro vstup do objektu domova je možné používat pouze hlavní vchod do centrální budovy (zámku) čp. 39, kde bude kontaktní místo. Zde také budou poskytnuty základní organizační informace o průběhu návštěvy.
5/ Každý klient může mít pouze jednu návštěvu denně. Na každém oddělení je možné umožnit návštěvu u pěti klientů za jeden den.
6/ Návštěva se s klientem pohybuje pouze v prostorách domova, které předem určí personál daného oddělení. První oddělení – vestibul + jídelna. Druhé oddělení – knihovna + vestibul. Třetí oddělení – jídelna + vestibul. Čtvrté oddělení – kavárna na druhém oddělení.
7/ Pokud, ze zdravotních důvodů, musí návštěva probíhat přímo na pokoji klienta, je to možné pouze po předchozím projednání s vedoucí dané služby.
8/ Pokud návštěva přinese dárky, potraviny či jiné osobní věci, předá tyto věci pracovnicím oddělení, které je uloží do "karantény" po dobu 48 hodin. Až poté budou věci předány jejich příjemci.
9/ Návštěva bez předchozího objednání není možná

Uvědomujeme si, že uvedená pravidla nejsou pro Vás komfortní a představují poměrně značné omezení. Věřte, že je nezavádíme ve zlé vůli, ale jsme opravdu motivováni snahou maximálně ochránit naše klienty, naše obyvatele.

Děkujeme za pochopení.
Radim Pochop, ředitel DD v. r.


   


9.5.2021   Den Matek oslavili, popřál i Korálek

Český Dub – I v současné smutné a složité době oslavili v Domově důchodců Český Dub letošní Den matek. V roce minulém to bylo, s ohledem na Covid, zcela nemožné. Letos se to povedlo, pravda s určitým omezením.

Den matek již roky v domově důchodců oslavují s podporou Nadace SYNER. Vždy je součástí příjemného dopoledne vystoupení dětí z Mateřské školy Korálek, klienti domova dostanou dárky a občerstvení. „Letos bylo jasné, že vystoupení dětí přímo v domově nebude možné. Je skvělé, že jsme se s Nadací dohodli na kompromisu. Program bude, ale jen pomocí techniky. Děti své pásmo natočily na film, který byl našim klientům promítnut,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Korálek do českodubského domova jezdí pravidelně, a to několikrát ročně. Na návštěvy dětí se obyvatele domova vždy těší a toho jsou si vědomi i lidé z podporujíc Nadace. To potvrzuje vyjádření Ivy Urbanové, představitelky Nadace SYNER: „Nechtěli jsme klienty domova seniorů ochudit o vystoupení dětí, proto letošní setkání ke Dni matek probíhá netradičně. Dnešní doba je pro všechny velice těžká, proto jsme se rozhodli, že setkání zpříjemníme přáním v podobě videa, které kombinuje natočené pozdravy a sestřih vystoupení dětí ze soutěže Mateřinka. Věříme, že se básničky, písničky a další se všem budou líbit a že stejnou radost udělají i dovezené dárky. Za Nadaci SYNER přeji hodně zdraví a pevně věřím, že na další akci se budeme moci vidět již osobně.“

Program, i když byl ochuzen o přímý kontakt s mladými vystupujícími se všem přítomným velmi líbil. Po mnoha měsících šlo o jednu z prvních společenských akcí s kontaktem ven z domova. „Bylo to hezké. Děti jsou šikovné. Už si ale přeji, aby přijely osobně,“ svěřila se Zdeňka Holmajerová, jedna z obyvatelek domova.

Všichni z Dubu věří, že podobných akcí bude přibývat, a že se celkově život vrátí do časů před Covidem. Což znamená volné se setkávání s veřejností, koncerty, výlety, zábavy a mnoho dalšího. Prostě normální život.   


27.4.2021   Změna v systému návštěv

Vážení blízcí našich klientů, Vážení příznivci a přátelé,
dovoluji si Vás touto cestou informovat o změně v sytému návštěv v našem domově. Pevně věřím, že jde o změnu, která Vás potěší.

Od soboty 1. 5. 2021 budou návštěvní dny rozšířeny i dny víkendové, potažmo svátky. Ostatní nastavená pravidla platí i nadále. Tzn. návštěvy mohou probíhat v čase od 14.00 do 16.00 hodin. Je nutné se předem telefonicky objednat u sociálních pracovnic (482362015), popřípadě si návštěvu dohodnout při návštěvě aktuálně probíhající. I nadále platí nutnost při návštěvě doložit platný Ag test, popřípadě potvrzení o očkování (validní je čtrnáct dní po aplikaci druhé dávky vakcíny), nebo potvrzení o prodělání covidu.

Epidemiologická situace se zlepšuje a je možné, že v následujícím období budeme moci režim návštěv ještě více uvolňovat. Budeme se snažit Vás vždy co nejdříve informovat.

Děkuji Vám všem za trpělivost a toleranci, se kterou omezení kontaktu zvládáte a akceptujete. Velmi si toho vážíme.

Přeji Vám všem krásné jaro, a především pevné zdraví.
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


13.4.2021   Domov důchodců hlásí: Doočkováno!

Český Dub – V úterý 13. dubna proběhlo v Domově důchodců Český Dub poslední kolo plošného očkování zaměstnanců a klientů proti Covid 19. Aktuálně lze konstatovat, že všichni v domově, kteří projevili zájem, mají aplikovány dvě dávky vakcíny od výrobců Pfizer, respektive Moderna. Očkování zajišťoval domov ve spolupráci s MUDr. Renatou Zikmundovou.
Pobytové sociální služby byly jednou z priorit celonárodní očkovací strategie. Byly vyčleněny mimo systém, vakcíny byly přiděleny prostřednictvím Libereckého kraje přímo jednotlivým organizacím. „První vlnu očkování jsme v našem domově zahájili v lednu letošního roku. Nebylo ale možné očkovat všechny zájemce jednorázově, část bohužel Covid přímo prodělávala, nebo byla krátce po uzdravení,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Zajištění očkování bylo poměrně logisticky náročnou operací. „Zajásali jsme, když jme se dozvěděli o možnosti očkovat. Rychle nás ale nadšení opustilo, protože v únoru nebylo na trhu prakticky možné sehnat správné aplikační injekční stříkačky. Nakonec se nám poměrně dobrodružně potřebné vybavení sehnat. Další problém byl s tím, že vakcínu po rozmrazení déle skladovat. Tudíž počet musel přesně sedět,“ upřesnil Pochop.

Samotný proces očkování byl organizačně zajištěn personálem domova, o přímé podání vakcíny se postarala lékařka Renata Zikmundová se svojí zdravotní sestřičkou Monikou Štolfovou. „Musím poděkovat jednak svým kolegyním a samozřejmě a zejména i spolupracující paní doktorce. Očkování proběhlo bez jakýchkoliv problémů. Dokonce jsme se dohodli, že pomůžeme i kolegům z jiných sociálních služeb, očkování jsme organizovali i pro občanská sdružení Drak a Buona Strada,“ dodal ředitel domova.

Domov důchodců má za sebou velmi náročný rok, ostatně jako celá naše společnost. Nákaza novým virem se v domově poprvé objevila již v březnu loňského roku. Onemocněli dva zaměstnanci technického úseku, další zaměstnance a klienty se po dařilo ochránit. Naplno ukázal Covid svoji ničivou sílu až v prosinci, kdy se nákaza rozšířila mezi klienty i zaměstnanci. Období od prosince až do poloviny února letošního roku bylo extrémně náročné. „Jsem moc rád, že se v té době náš kolektiv opravdu semknul a v naprosto nenormálních podmínkách a v dramatickém personálním oslabení se dařilo udržet chod domova v provozu tak, aby byl komfort našich obyvatel co nejméně ohrožen. Těžko kdy najdu adekvátní slova, jak kolegyním a kolegům poděkovat,“ zdůraznil Pochop. Podle jeho slov všichni v domově cítili i velkou podporu od lidí a firem z Českého Dubu, ale i ze širšího okolí. Ať již šlo o shánění v minulém roce zcela nedostatkových ochranných prostředků, ale i další formy pomoci. „Všem, kteří nás podpořili moc děkuji. Doba byla tak hektická, že jsem to často nestíhal. Snad najdeme nějakou formu, jak všechny podpůrce dodatečně oslovit, pozvat je a poděkovat jim. Poděkovat musím a chci i vedení města a jeho organizacím,“ uzavřel Pochop.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Poskytuje své služby seniorům z celého Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí sto míst.   


15.2.2021   Aktuality, obnovení návštěv ...

Vážené dámy, Vážení pánové,
po delší odmlce si Vás dovoluji touto cestou oslovit a informovat Vás o aktuální situaci v našem domově.
Máme za sebou velmi složité období, kdy jsme zápolili s nákazou Covid 19 u klientů a zaměstnanců. Nákaza se objevila na IV. oddělení 18. 12. 2020, na III. oddělení pak 30. 12. 2020. Od té doby jsme fungovali v „covidovém“ režimu. Proběhlo opakované testování, nákaza se dál šířila. Naštěstí se nám ji podařilo lokalizovat na výše uvedených úsecích, ale i přes to byl zasažen běžný chod i ostatních pracivišť.
Poslední kontrolní testy se uskutečnily 8. 2. 2021. K dnešnímu dni můžeme konstatovat, že nákazu v domově nemáme. Vedle uvedených opatření (testy, zákaz návštěv, pracovní karanténa…) se nám podařilo rozjet i očkování. Máme za sebou dvě kola očkování, kdy vakcínu dostal každý klient a zaměstnanec, který neměl zdravotní kontraindikaci, a který očkování neodmítl. Druhé kolo očkování proběhlo ve dnech 11.2. a 12.2. 2021.
Dle doporučení lékařů nyní vyčkáme deset dní, kdy by protilátky u vakcinovaných jedinců měly byt plně funkční. Po této lhůtě obnovíme návštěvy – prvním návštěvním dnem bude pondělí 22.2.2021. Pro zajištění návštěv jsme nastavili tato pravidla. Je nám jasné, že systém není pro Vás (a ani pro nás) komfortní, ale s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci ho považujeme za nezbytný. Už i v našem kraji je velký výskyt nových mutací viru a preventivní opatření jsou tudíž nezbytná.

Děkuji za pochopení a za toleranci.
Radim Pochop, ředitel DD Český Dub


   


Zobrazit celý archiv aktualit ...

  © 2017 Domov důchodců Český Dub p.o.   |   facebook