Domov důchodců Český Dub p.o.
znak Český Dub
facebook video

Provoz organizace je finančně podporován Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Libereckým krajem.

Aktuálně

26.9.2023   Respirační onemocnění, návštěvy, prevence

Vážené dámy, Vážení pánové, Vážení blízcí našich klientů,
s koncem letních prázdnin a dovolených, a v kontextu s počátkem podzimu, se opět zvyšuje výskyt nejrůznějších respiračních onemocnění, včetně navýšení pozitivně testovaných na Covid 19. Zatím je situace v naše domově dobrá a rozhodně neplánujeme zavádění restriktivních opatření – zákazy návštěv, atp.

Nicméně, rád bych Vás touto cestou poprosil o zvýšenou pozornost. Pokud se necítíte dobře, zvažte, zda by nebylo vhodné návštěvu domova odložit na pozdější termín. Samozřejmě nabízíme i možnost, že Vám pro průběh návštěvy preventivě poskytneme respirátor, respektive roušku.

Děkuji za Vaši vstřícnost a přeji Vám hezké dny.

V úctě
Radim Pochop, ředitel DD

Zobrazit další novinky ...

Vítejte v Domově Důchoců v Českém Dubu

Milí přátelé!

Navštívili jste webové stránky Domova důchodců Český Dub (dále domov). Po jejich prostudování si můžete vytvořit částečnou představu o životě v našem zařízení. Budete-li mít možnost, přijeďte se do našeho domova podívat, provedeme Vás, a rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy. Informace Vám poskytneme i telefonicky.

Hlavní budova domova – zámek - byla postavena již v 19. století. Jednalo se o sídlo podnikatele Franze Schmitta. Objekt, spolu s rozáhlým parkem, je od té doby dominantou Českého Dubu. Po druhé světové válce získal celý areál stát. V roce 1947 zde byl zřízen domov důchodců. Areál byl postupně přebudováván a upravován tak, aby lépe sloužil svému novodobému poslání – bydlení seniorů. Od 1. července 2004 je domov samostatnou příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj.

Domov důchodců Český Dub je registrovaným poskytovatelem dvou sociálních služeb – Domovy se zvláštním režimem a Domovy pro seniory. Poskytuje celoroční pobyt občanům v důchodovém věku. Snahou je pomáhat klientům a jejich rodinám překonat problémy spojené s vyšším věkem a horším zdravotním stavem. Naším posláním je udržení, v některých případech i zvýšení kvality života klientů a zajištění prožití konce života v důstojných podmínkách uprostřed lidského společenství, které je vstřícné k potřebám jednotlivce. O klienty domova pečuje tým kvalifikovaných pracovníků, který se snaží vytvořit domácí prostředí, respektovat vůli, důstojnost a soukromí každého člověka.

Pokud se rozhodnete využít služby poskytované našim domovem, věříme, že budete spokojeni.

 

Ředitel Domova


Radim Pochop

 

 

  © 2017 Domov důchodců Český Dub p.o.   |   facebook